Masaż relaksacyjny Warszawa, czyli jak radzić sobie ze stresem

Stres – nieunikniona część naszego życia. Budzący nieprzyjemne skojarzenia. Tak naprawdę to nikt nie lubi się stresować, ale czasem bywa pomocny w wielu sytuacjach – to dzięki niemu możemy chronić się przed niebezpieczeństwem.

Gdyby nie jego obecność i adrenalina, która wydziela nasz organizm w sytuacji stresowej, pierwotny człowiek nie miałby siły, aby chronić się przed zagrożeniem czy walczyć z drapieżnikami. Jednak patrząc na niego z drugiej strony, nie ma wątpliwości, że jego długotrwałe działanie wpływa na nas niekorzystnie i może nieść za sobą poważne dla naszego zdrowia konsekwencje.

Masaż relaksacyjny Warszawa – jak zredukować stres

Stresu nie da się całkowicie uniknąć i nie mamy na niego wpływu. Jednak to od nas zależy, w jaki sposób poradzimy sobie z napięciem.

Zdecydowanie jednym z najlepszych sposobów na rozładowanie stresu jest wysiłek fizyczny, aby go zredukować, zalecana jest umiarkowana aktywność fizyczna – najlepsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy aktywności trwającej dłużej niż 45 min.

W niwelowaniu stresu ważny jest też odpowiedni odpoczynek. Należy starać się robić krótkie, ale częstsze przerwy w pracy. Trzeba pamiętać, że przełączanie uwagi korzystnie wpływa nie tylko na zmniejszenie stresu, ale również poprawia nasza wydajność. Po pracy odpoczywaj aktywnie, na świeżym powietrzu – jeżdżąc rowerem, biegając czy po prostu spacerując.

Zaraz po wysiłku fizycznym masaż i akupunktura mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dotyk sprawia, że może on być bardzo skutecznym reduktorem stresu. Mało tego masaż relaksacyjny podnosi również stężenie trzech neuroprzekaźników: serotoninę, dopaminę i oksytocynę. Natomiast akupunktura to praktyka znana z chińskiej medycyny od tysiącleci. Pomaga ona w naturalny sposób obniżyć poziom stresu oraz zredukować inne dolegliwości o podłożu psychogennym.

Borykasz się ze stresem i chcesz się zrelaksować, a mieszkasz w Warszawie bądź okolicach? Kliknij masaż relaksacyjny Warszawa i znajdź coś dla siebie.

 

Zadzwoń:
+48 574 389 656

Zobacz stronę:
https://swiatyniadakini.pl/o-nas/
masaż relaksacyjny Warszawa

Dojazd: