Kiedy powinnaś pomyśleć o nowym plecaku dla nastolatka?

Twoje dziecko, które codziennie chodzi do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne i spotkania z przyjaciółmi – podczas wszystkich wymienionych aktywności zazwyczaj używa tego samego plecaka młodzieżowego. Nic dziwnego, że z czasem przestaje on prezentować się tak, jak na początku. Poza tym, jest też wiele innych powodów dla których w końcu trzeba wymienić go na nowy model. Kiedy powinnaś pomyśleć o kupnie nowego plecaka dla nastolatka? Otóż powodów jest kilka.

Po pierwsze – dodatek noszony na plecak musi być dopasowany do wzrostu i budowy właściciela. Tak, by utrzymać w zdrowiu kręgosłup nastolatka. Po drugie, plecak do szkoły musi się młodemu człowiekowi po prostu podobać. Nikt nie chciałby przecież chodzić z czymś, co kompletnie nie pasuje do jego osobistej estetyki. O ile wymiana plecaka nie musi następować co kilka miesięcy, o tyle zrozumiałe jest, że raz do roku czy raz na dwa lata gust naszego dziecka może się zmienić. I wreszcie po trzecie –  plecak dla nastolatka musi być wielofunkcyjny. Tak, by bez przeszkód mógł go używać także poza szkołą. W trakcie zajęć pozalekcyjnych lub spotkań z przyjaciółmi. Przechodząc zatem do rzeczy…

Plecaki młodzieżowe, a troska o zdrowie nastolatków

Przede wszystkim należy zrozumieć, że młody człowiek cały czas rośnie, dojrzewa. Nawet jeśli swojemu dziecku w przeszłości kupiłaś najlepszy jakościowo plecak, musisz wiedzieć, że z czasem i tak trzeba będzie go wymienić. I to nie tylko ze względu na fakt, że nastolatek ma zupełnie inny gust, niż uczeń podstawówki. Liczy się zwłaszcza to, że ma on inną budowę ciała. By kręgosłup był odciążony, ramiona nie były obolałe i nie pojawiła się u dziecka wada postawy – jego plecak do szkoły musi rosnąć razem z nim!

Mniej więcej pod koniec gimnazjum albo dopiero w liceum można z zakupami dodatków tego rodzaju przystopować. Tu pojawia się jednak inna kwestia. Wiadomo przecież, że młodzi ludzie dość dynamicznie wyrabiają sobie gust. Dziś mogą być zwolennikami intensywnej czerni, by nazajutrz zamarzyć o plecaku w krwiście czerwonym odcieniu.

Kwestia estetyki i gustu nastolatka, a więc jaki powinien być plecak do liceum?

Jeśli chcemy, aby nasze dziecko nosiło kupiony mu plecak, musimy brać pod uwagę jego gust. Z tego samego powodu musimy liczyć się też z dość systematycznym kupowaniem kolejnych modeli. Trzeba zrozumieć, że sprawienie nastolatkowi nowego, sportowego plecaka raz do roku lub raz na dwa lata jest po prostu koniecznością.

Przez ten czas, plecak i tak stanie się już mocno zużyty. Intensywne korzystanie spowoduje bowiem, że kupno nowego modelu stanie się koniecznością. Tak czy inaczej, by potrzeba ta nie pojawiała się zbyt często, warto zainwestować w plecak wykonany ze skóry. Z pewnością takowy będzie trwalszy, bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne i po prostu na dłużej zachowa estetykę swojego wykonania.

Plecaki do szkoły, a zajęcia pozalekcyjne

Inną kwestią są też zajęcia pozalekcyjne. Jeśli nasz syn lub córka do tej pory nie mieli żadnych zainteresowań, ale z czasem zaczęli się czymś pasjonować – czas pomyśleć o nowym plecaku. Z racji tego, że nastolatek zazwyczaj używa tego samego do szkoły, jak i podczas zajęć pozalekcyjnych – model musi być wielofunkcyjny.

Plecak sportowy powinien mieć na przykład wyznaczone miejsce na picie. Tak by przenoszenie butelki z wodą było bezpieczne. Z kolei plecak na laptopa musi mieć specjalne usztywnienia, by sprzęt był odpowiednio zabezpieczony. Te kwestie są naprawdę ważne. Determinują komfort użytkowania danego produktu. Na pewno warto zatem wziąć je pod uwagę.

Jak widać jest kilka powodów dla których kupno nowego plecaka do szkoły jest wskazane. Przy czym na pewno nie należy lekceważyć żadnego z powyższych, bo każdy jest tak samo istotny z punktu widzenia nastolatka. Jako rodzic trzeba zdawać sobie z tego sprawę i nie traktować każdej prośby młodego człowieka z góry. Bywa bowiem, że odpowiednie uzasadnienie okazuje się równie ważne dla nas samych.

Partnerem artykułu jest wiodący sklep internetowy z galanterią i młodzieżowymi plecakami www.SuperGalanteria.pl