Przeglądając portale społecznościowe co rusz widzimy profile trenerów i instruktorów siłowni. Jeśli i Ty interesujesz się aktywnością fizyczną, zdrowym stylem życia i łapiesz się na tym, że zaczynasz myśleć o swojej karierze w tym kierunku to znaczy, że jest to idealne zajęcie dla Ciebie. Jak zostać instruktorem na siłowni Wrocław? Sprawdź co powinieneś wiedzieć aby móc bezpiecznie i efektywnie trenować innych.

Znajdź odpowiednią szkołę – stawiaj na sprawdzone ośrodki

Kursy na instruktorów siłowni bez problemu znajdziesz praktycznie w każdym mieście, więc nie musisz się obawiać konieczności dojeżdżania do odległych miast. Zazwyczaj organizują je siłownie, kluby sportowe oraz uczelnie wyższe i akademie sportowe. Zanim zdecydujesz się na wybrany ośrodek zapoznaj się szczegółowo z programem oraz kadrą prowadzącą takie szkolenia. Najlepiej jeśli będą to ośrodki zajmujące się od lat tego typu kursami, ponieważ posiadają one wykwalifikowaną kadrę dzięki czemu możesz liczyć na solidne przygotowanie. Zwróć uwagę także jakie otrzymasz dokumenty po ukończeniu kursu, czy są honorowane zarówno w kraju jak i za granicą.

Zapoznaj się z programem kursu

Praca instruktora na siłowni to odpowiedzialne zajęcie dlatego tak istotne jest zdobycie niezbędnej wiedzy i doświadczenia. Sprawdź czego więc dokładnie nauczysz się w ramach każdego z modułów kursu. Niekonkretne, nic nie mówiące hasła to znak, że możemy mieć do czynienia ze słabą kadrą szkoleniową.  Istotne jest by taki kurs obejmował sporą ilość zajęć praktycznych, dzięki czemu zyskasz lepsze przygotowanie do pracy.