Uwielbiasz wodę i kochasz pływać? Być może w Twojej głowie pojawia się od czasu do czasu pytanie – instruktor pływania – jak nim zostać? By nim zostać konieczne jest uzyskanie odpowiedniego certyfikatu oraz przejście przez odpowiednie kursy. Jeśli spełnisz odpowiednie wymagania to możesz zostać instruktorem pływania. Czy jeszcze jest ci coś potrzebne, by zostać instruktorem pływania?

Instruktor pływania – szlifowanie umiejętności

Przed podjęciem pracy jako instruktor pływania ważne jest, byś zdobył odpowiednie doświadczenie. A jak wiadomo, najwięcej nauczysz się, trenując na basenie. Jako instruktor pływania znajdziesz pracę na basenie czy w aquaparku. Jeżeli potrafisz pływać, możesz również zostać ratownikiem, czy też trenerem personalnym. Zadaniem instruktora będzie uczenie dzieci pływania, ale również i osób dorosłych, więc musisz się na to odpowiednio przygotować. Instruktor pływania może zajmować się również lekcjami dla niemowląt przy asyście rodziców. Do tego również konieczne jest uzyskanie odpowiednich umiejętności.

Instruktor pływania – szkoły sportowe

Jeżeli zastanawiasz się instruktor pływania –  jak nim zostać, to dobrym pomysłem będzie zainteresowanie się szkołami sportowymi lub po prostu klubami pływackimi. W takich miejscach uzyskasz wiedzę i umiejętności, które będą ci niezbędne w tym zawodzie. Praca jako instruktor pływania, wymaga od nas rozwoju, a także zdobywania praktycznych umiejętności. Jednak konieczne jest zdobywanie wrażliwości dydaktycznej i wiedzy teoretycznej. Wszystko to jest ci potrzebne, by móc być dobrym instruktorem pływania, który naprawdę może pomóc i zadbać o swoich podopiecznych.

Instruktor pływania – obozy i kolonie

Jeśli masz już wiedzę i doświadczenie, to możesz wybrać się na kolonie letnie, w których zajmiesz się opieką dzieci. Na takich koloniach możesz doskonalić wiedzę i doświadczenie, którego nie zdobędziesz gdzie indziej. Warto więc zainteresować się takim rozwiązaniem. Kolejnym plusem tego, jest podpisanie umowy z klubem sportowym, co da ci pracę na kolejne wakacje.

 

Popularne tagi: kurs instruktora pływania , kurs trenera personalnego , kurs instruktora fitness , kurs instruktora tańca , kurs wychowawcy kolonijnego