Buty wojskowe – zamiast kozaków

Każda kobieta pragnie ubierać się elegancko i zwraca uwagę na wygląd. Zdarzają się jednak sytuacje, gdzie kozaki na obcasie tracą na znaczeniu na rzecz suchego i ciepłego wnętrza buta. Dzieje się tak w momencie, gdy napada dużo śniegu i wszystkie damskie botki stają się pseudozimowym obuwiem, a Ty np. lubisz poszaleć na kuligu bez zmarzniętych stóp.

Buty wojskowe – na jakie okazje są najlepsze takie buty

Buty wojskowe kojarzą nam się przede wszystkim z ciężkimi, skórzanymi trepami sięgającymi do połowy łydki, których założenie trwa kilka minut. Jak się okazuje, jest to mylące myślenie, bo od dawna w armiach i innych służbach mundurowych dbają o nogi i o stopy żołnierzy i innych służb. Od dawna obuwie taktyczne jest lekkie i wygodne, ale mimo wszystko nadal pozostaje świetną ochroną przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Buty wojskowe – zalety

Bez wątpienia buty wojskowe są wygodne, wytrzymałe i rzeczywiście nieprzemakalne. W bucie jest nadal sucho i ciepło pomimo wejścia w duży śnieg. Bardzo fajnie sprawdzają się do chodzenia w terenie, nawet w błocie, dużym śniegu czy głębokich kałużach, a w połączeniu z termoaktywnymi skarpetami są idealne do wędrówek przez wysokie zaspy, których w górach jest mnóstwo.

Jednak ze względu na twardą podeszwę niekoniecznie sprawdzą się w miejskim terenie. Tutaj sprawdzi się inny typ obuwia. Obuwie taktyczne to dość miękkie, bardzo wygodne, z membraną odprowadzającą wilgoć i chroniącą przed dostawaniem się jej do wnętrza buta, z systemem szybkiego sznurowania. Ten typ butów w praktyce nadaje się do chodzenia i po mieście, jak i wypady poza nie.

 

Zadzwoń:
+48
508 624 135

Zobacz stronę:
https://www.morowo.com.pl/militaria
”buty

Dojazd: